fot. Fotolia.com
Kolejny rok wspieramy młode firmy dzięki Citi Foundation

Program Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach akcji Tydzień dla Oszczędzania to szansa dla młodych biznesów, by rozwinęły swój potencjał i skorzystały z wiedzy doświadczonych ekspertów i trenerów branżowych. Wystartowała IV edycja PRP, w której mogą wziąć udział uczestnicy z całej Polski.

Program Rozwoju Przedsiębiorczości jest prowadzony z powodzeniem od trzech lat przez Fundację Think! i Citi Foundation we współpracy merytorycznej z Fundacją Citi Handlowy im. L. Kronenberga. Jego celem jest tworzenie nowych firm i rozwój mikroprzedsiębiorstw. Od 2017 r. do PRP zgłoszono ponad 250 pomysłów biznesowych, na różnym stopniu zaawansowania. Dzięki wsparciu Programu w jego edycjach 2017-2019 powstało dotąd 50 nowych firm.

Szansę na inkubację i zdobycie praktycznej wiedzy o prowadzeniu biznesu będą miały w tej edycji kolejne młode osoby w wieku 18-30 lat, które właśnie wystartowały ze swoją firmą lub planują ją otworzyć w ciągu najbliższych 6 miesięcy. W tegorocznej czwartej edycji możliwość uczestnictwa otwiera się przed osobami z całej Polski, gdyż wszystkie szkolenia, webinary i spotkania dostępne będą w formule online.

Chcemy stworzyć przestrzeń, w której młode, przedsiębiorcze osoby spotkają się i zaczerpną wiedzę od doświadczonych trenerów, ludzi biznesu i mentorów - mówi Anna Bichta- Szeremetti, prezes Fundacji Think!. - To będzie także miejsce wzajemnej inspiracji i dzielenia się pomysłami między młodymi ludźmi, którzy mierzą się z podobnymi wyzwaniami i są otwarte na współpracę.

W Programie zaplanowano sześć szkoleń online, podczas których uczestnicy zapoznają się z najlepszymi praktykami w zakresie analizy strategicznej firmy, planowania finansowego, sprzedaży, marketingu i zarządzania zmianą. Szkolenia połączone będą z grupowymi konsultacjami z trenerami, podczas których będzie można bliżej poznać innych uczestników Programu.    

Własny biznes można prowadzić nawet w sytuacji niepewności i zmian spowodowanych pandemią - mówi Krzysztof Bazyl, członek Rady Programowej PRP i trener. - Ważne, by przyjrzeć się otoczeniu, przede wszystkim sytuacji klientów, konkurencji, dostawców i na tej podstawie wyznaczyć kierunek działań. Chcemy młodym ludziom pokazać, jak opracować i wdrożyć strategię rozwoju ich firmy.

Aby wzmocnić know-how prowadzenia i rozwijania biznesu, w Programie zaplanowano możliwość odbycia sesji mentoringowych z wybranym ekspertem. Spotkania ukierunkowane będą na rozwój kompetencji związanych z prowadzeniem własnej firmy. 

Będzie też okazja do networkingu podczas wydarzeń branżowych online, na których poruszone zostaną tematy z obszaru marketingu, sprzedaży, prawa i finansów. 

W czasach kryzysu, który nas dotyka, niezwykle ważne jest rozumienie wzajemnych powiązań i współzależności w biznesie - podsumowuje Małgorzata Polak, wiceprezes Fundacji Think!. - Warto jeszcze mocniej postawić na relacje, komunikację i otwartość, które pozwolą nam lepiej współpracować i tworzyć wartość dodaną nawet w małych firmach.

Wszystkie działania w Programie są dla uczestników bezpłatne. Szczegółowy harmonogram wydarzeń i szkoleń znajduje się na stronie www.rozwijamy.edu.pl w zakładce Nadchodzące wydarzenia oraz w mediach społecznościowych.