Polskie wyzwanie: oszczędzanie - zaproszenie na konferencję prasową

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy THINK! wraz z Fundacją Kronenberga przy Citi Handlowy ma przyjemność zaprosić na konferencję prasową połączoną z debatą ekspercką pt. „Polskie wyzwanie: oszczędzanie”, na której zaprezentowana zostaną wyniki IX edycja badania „Postawy Polaków wobec finansów”.

Termin: 26 października 2016 r. (środa), godz. 14:30-16:30

Miejsce: Centrum Prasowe PAP, ul. Bracka 6/8, Warszawa

Podczas konferencji zaprezentowane zostaną wyniki IX edycji badania „Postawy Polaków wobec Finansów”, jednego z najważniejszych badań kompetencji finansowych w Polsce, realizowanego w ramach projektu Tydzień dla Oszczędzania (TDO) od 2008 r. przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy i Fundację THINK! W drugiej części spotkania będziemy rozmawiać o barierach w oszczędzaniu Polaków, o tym jak dużo powinniśmy oszczędzać, a także o tym, jak przekonywać do długoterminowego oszczędzania na przyszłość. Porozmawiamy także o tym, czy edukacja finansowa w Polsce leży odłogiem. Wydarzenie jest jednym z elementów obchodów Światowego Dnia Oszczędzania (30 października).

Rozmawiać będą:

• Krzysztof Kaczmar, Prezes Zarządu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy
  • Prof. Dr hab. Małgorzata Zaleska, Prezes Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie
  • dr Jerzy Kwieciński, Sekretarz Stanu, Ministerstwo Rozwoju
  • Marcin Rosiecki, Dyrektor Departamentu Bankowości Prywatnej Citi Handlowy
  • Waldemar Zbytek, Wiceprezes Zarządu Centrum Prawa Bankowego i Informacji

Moderatorzy:

• dr Dariusz Danilewicz, Szkoła Główna Handlowa i Fundacja THINK!,
  • Robert Lidke, Szef Naczelnej Redakcji Gospodarczej, Polskie Radio SA

Adresatem Programu TDO są przede wszystkim ludzie młodzi w wieku 16-26 lat. Przez kilka lat celem głównym była edukacja finansowa młodzieży szkolnej, studentów oraz wybranych grup społecznych i zawodowych. Od 2016 r. program koncentruje się także na edukacji przedsiębiorczości.

Prosimy o potwierdzenie przybycia:

Aleksandra Markowska-Drozdek, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 601 086 821

Mirosław Kuk, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 783 915 134

Partnerami Programu Tydzień dla Oszczędzania są: Citi Handlowy i Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Związek Banków Polskich, Centrum Prawa Bankowego i Informacji, Uniwersytet Szczeciński – Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług.